נא להכיר – הירוק האגואיסט

הירוק האגואיסט

נא להכיר – הירוק האגואיסט. הירוק האגואיסט הוא ממש ירוק. הוא מקפיד על התנהגות סביבתית להפליא. הוא דואג למחזר הכל – פלסטיק, זכוכית, נייר, חומר אורגני, כל מה שאפשר. הוא התקין בביתו קולטי שמש ומערכת למחזור מים אפורים. הוא נוסע באופניים, מתקלח בסבון אקולוגי ואוכל רק אוכל אורגני. הוא חמוד, הירוק הזה.

הירוק האגואיסט לא היה תמיד ירוק. פעם הוא היה סתם אגואיסט. הוא רואה חשבון, או עורך דין, או משהו כזה. הוא תוצאה מובהקת של המהפכה הירוקה. הכל התחיל אחר צהריים אחד בקניון. מעשה שהיה, כך היה:

הירוק האגואיסט היה בדרכו מפגישה חשובה אחת לפגישה גורלית אחרת, לבוש בחליפה, מעונב בעניבה וצועד בצעד מהיר ממשרד זה לבית קפה ההוא, כשעצרו אותו שני צעירים חביבים ופרועי שער, לבושים בחולצות ירוקות בדוכן הסברה של ארגון ירוק זה או אחר.

"אדוני מודע לבעיית זיהום האויר?" שאל יאיא. "אדוני מודע לבעיית הכחדת מינים נדירים?" שאל רוקי. לא, הירוק האגואיסט לא היה מודע לכלום, שום דבר לא הגיע למשרד שלו או לבית הקפה. "מפעלים וכלי רכב מזהמים את האויר שאנו נושמים" המשיך יאיא, "התחלואה עולה, אנשים מתים כשלא שומרים על הסביבה!". הירוק השתכנע, איך אפשר שלא. "מעכשיו," הוא אמר "אני קונה רק מחברות לא מזהמות ונוסע רק באופניים."
"ומה לגבי מינים נכחדים?" שאל רוקי "טיגריסים נכחדים בסין, ליויתנים נכחדים באוקיינוס הצפוני, צפרדעים נכחדות באמזונס וגם אצלנו בארץ נכחדים נשרים, צבאים ואחרים."
"אההה.... מ'כפת לי?"
"אדוני, המינים הללו לא ישובו לעולם!"
"זה פוגע בי? באויר שלי? במים שלי?"
"אבל אולי בגופה של איזו צפרדע טמונה תרופה לסרטן או לאיידס שטרם התגלתה?..." התערב יאיא שכבר הבין איך פועל הראש של הירוק האגואיסט.
"אז שיקחו כמה צפרדעים למעבדה." השיב הירוק.

כך הצטרף הירוק האגואיסט למהפכה הירוקה. הוא דואג לאיכות הסביבה שלו – המים שלו, האויר שלו, האוכל שלו, הבית שלו, העציצים שלו. קיימות הוא קורא לזה. טבע? מ'כפת לו... הוא לא מגיע לטבע בכלל. הוא מעדיף פארק ציבורי, זה ירוק. ים המלח מתייבש? אז מה, אותו מעניין רק משבר מי השתייה. מלון בעמק מדברי ייחודי? אם המלון יפה, זה סביבתי, לא?