אודות

אילן נרינסקי

ברוכים הבאים לאתר טבע I חברה I חינוך !


האתר מהווה במה להתרשמותי ודעותי אשר מוצגות כאן כצילומים, מצגות, הגיגים ומחשבות בנושאים בהם אני עוסק, על התפר שבין טבע לבין חברה וחינוך. כמו כן, מוצגים באתר סדנאות, הרצאות, טיולים ותוכניות לימודים אשר אני מציע.


מעט על עצמי

בן 39, נשוי ואב לשלושה, מתגורר בכפר אדומים שבמדבר יהודה.

מאז שעמדתי על דעתי אני נפעם ונרגש מעולם הטבע, חוקר, בוחן ולומד אותו וממנו. אני עוסק בחינוך מגיל צעיר למדי, שואף להוביל לערכים תוך התבוננות בטבע ובסביבה.

בשנים האחרונות אני מעורב בפעילות חברתית ופוליטית למען שמירת טבע ושטחים פתוחים בישראל.בסיס השקפת עולמי האקולוגית

נקודת המוצא

מדבר יהודה

האידיאולוגיה הירוקה חוצה גבולות ומסתמכת על השקפות עולם רבות ושונות.

אנשי המדע יספרו על תגליות מדהימות אשר עדיין ממתינות להחשף. כלכלנים ידברו על ניצול נכון של משאבי כדור הארץ. פרגמטיים יזהירו מפני הסכנות לאנושות הטמונות בפגיעה באיזון האקולוגי. רופאים יספרו על תרופות אשר טרם נתגלו במעבה יער הגשם. אנשי בריאות הציבור ידברו על איכות המים והאויר אותם אנו צורכים. אנשי דת יספרו על נפלאות הבריאה. פילוסופים ידברו על תובנות העולות תוך התבוננות בטבע. אנשי מוסר יאמרו שאין לפגוע בקיים. רומנטיקנים יתארו שקיעות במדבר. אסתטיקנים ידברו על היופי אשר בטבע הפראי.

אוהבי הטבע (ואני בכלל זה) נפעמים ומתפלאים תמיד בעת שהם בוחנים ומתבוננים בעולם הטבע. מבחינתנו, מופלאותו של העולם מהווה סיבה מספקת ורבת חשיבות לשמירה על עליו.האדם והטבע

האדם הוא חלק מהטבע. הטבע הוא חלק מהאדם. רבות מהרעות החולות של האנושות המודרנית נובעות ומושפעות מהאשליה שנוצרה כאילו האדם התעלה על הטבע והתנשל מהתלות בו.

אדם הקרוב אל הטבע, לומד מורכבות ויחסי גומלין. לומד התבוננות והשתאות. לומד השתלבות, ענווה וצניעות. לומד את מקומו במערך האקולוגי. מכיוון שכך, על הטבע להיות חלק מהחברה, חלק מהקהילה, חלק מהאדם.

נוף ירוק